Loader Logo
ECO Page

Nasze ambicje

Być
transparętną marka
Być
zrównowazoną marką
Zredukować
odpady
ECO Page

To nie moda, to koniecznosć

Ponieważ nadszedł czas, aby zacząć, Maison Lipault jest również zaangażowany po Twojej stronie, aby Twoje działania były bardziej odpowiedzialne
Czy to za pośrednictwem naszych linii produkcyjnych, naszych sklepów, naszej siedziby głównej (certyfikat HQE Excellent - zrównoważony budynek) lub produktów, które rozwijamy; każdy krok ma na celu zminimalizowanie śladu, jaki pozostawiamy na naszej planecie.

Program Lipault Trwałych Produktów

W Lipault produkty są trwałe. Wszystko, co opuszcza nasze fabryki, przechodzi liczne testy, aby zapewnić najlepszą jakość za każdym razem.

Czy wiesz, że każdy wyprodukowany przez nas bagaż przechodzi szereg testów w celu zapewnienia optymalnej jakości i trwałości: np. testujemy 3000 razy wytrzymałość uchwytów, testujemy koła na bieżni usianej przeszkodami (piasek, kamienie, dziury… .) na 32 kilometrach testujemy jego odporność na zmiany temperatury, do -12°C...

Poza tym nie licz na nas, że po prostu wymienimy Twój bagaż, jeśli coś pójdzie nie tak. Ponieważ wiemy, że podoba Ci się własny bagaż i ponieważ nie chcemy wtłaczać w świat więcej plastiku, wszystkie przedmioty na kółkach są systematycznie naprawiane, gdy tylko można to zrobić

To co musimy zaoferować, prawdziwy towarzysz który zostanie z Tobą tak długo jak to tylko możliwe

Papier i platik w marce Lipault?
Tak.... ale nie tylko

W trosce o swoją spuściznę dla świata, Lipault codziennie stara się ograniczać jego konsumpcję

Jak?
Etykiety, którymi posługujemy się informując o naszych produktach, wykonane są z papieru pochodzącego z właściwie zarządzanych i certyfikowanych lasów (etykieta FSC Mix). Ta etykieta gwarantuje, że co najmniej 70% użytych włókien pochodzi z recyklingu lub pochodzi z lasów posiadających certyfikat „dobrze zarządzanych”.

Ponadto etykiety Lipault są drukowane tuszem sojowym, który jest mniej zanieczyszczający niż tradycyjny tusz. Ten atrament ułatwia recykling papieru.

Jeśli chodzi o nasze produkty, Lipault wprowadza na rynek jesienią 2021 swoją pierwszą linię ekologicznych toreb. Dzięki innowacji Recyclex™ 90% torby wykonane są z tkanego poliestru z recyklingu plastikowych butelek (RPET), a pozostałe 10% to materiały, które można łatwo poddać recyklingowi.

Nie dajmy się ponieść emocjom! lub prawie…
Lipault zastępuje opakowania chroniące produkty z kolekcji 4TMRW plastikowymi opakowaniami z recyklingu! Stopniowo będzie to dotyczyło wszystkich produktów, eliminując w ten sposób tradycyjne plastikowe opakowania wyrobów Lipault.

Łańcuch dostaw

Ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami i fabrykami, aby zapewnić, że produkty, które wymyśliliśmy i zaprojektowaliśmy, są produkowane w sposób odpowiedzialny. Oprócz aspektu czysto produkcyjnego dbamy również o dobre samopoczucie i warunki pracy wszystkich osób pracujących nad projektowaniem naszych produktów. Świadomi przyszłych wyzwań, które stoją przed nami, będziemy nadal promować wdrażanie naszych standardów i gwarantować ochronę praw człowieka w całym łańcuchu dostaw

Nasz cel krótkoterminowy

Zmniejszenie naszego wpływu na zmiany klimatyczne jest główną częścią naszego codziennego życia i grupy, do której należymy. Tym samym w grupie Samsonite postawiono jasne cele dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla i do 2025 roku grupa powinna być w stanie osiągnąć 100% energii odnawialnej wykorzystywanej do prawidłowego prowadzenia działalności.

Czy nasze wysiłki coś dla Ciebie znaczą?

Więc walczmy razem! I kontynuujmy projektowanie naszych przyszłych podróży, zawsze bardziej odpowiedzialnie i z szacunkiem dla naszej wspaniałej planety!